Rodzaj wydarzenia

2020-2-12
07.02.2020Salon Literacki. Wieczór autorski Pawła Sołtysa
Biblioteka Kraków

Zapraszamy do Salonu Literackiego na spotkanie z Pawłem Sołtysem.

Książka „Nieradość” jest zbiorem opowiadań, inspirowanych rozmowami autora z ojcem i dziadkami. To takie oddanie im hołdu i sprawiedliwości – wyjaśniał pisarz w wywiadach.

Paweł Sołtys – muzyk, autor piosenek. Jako Pablopavo wydał kilkanaście płyt, zagrał około tysiąca koncertów. Studiował rusycystykę, ale studiów nie ukończył. Jego opowiadania ukazywały się w „Lampie”, „Ricie Baum”, „Studium”. Za prozatorski debiut Mikrotyki otrzymał Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego, Nagrodę Literacką Gdynia, znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike oraz był nominowany do Paszportu „Polityki”, Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Prowadzenie Jan Burnatowski.

13 LUTEGO | GODZ. 18.00
Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”
ul. Szczepańska 1 Kraków