24.02.2020Noc Bibliotek 2019

V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyła się 5 października 2019 r. pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".
Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W bibliotekach w całej Polsce w czasie Nocy czekały na czytelników specjalne wydarzenia - niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami.
Podczas Nocy Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeleśni również zapewniliśmy moc atrakcji. To była naprawdę ciekawa noc!
Rozpoczęliśmy od pięknego, pełnego wzruszeń wieczoru poetyckiego przygotowanego przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, w ramach którego goście Wydawnictwa zaprezentowali własną twórczość. Punktem kulminacyjnym był występ barda miłości Mirosława Góreckiego, który zaśpiewał własne utwory. Było lirycznie i nastrojowo. Odsłoną specjalną Nocy Bibliotek była w tym roku gra towarzyska Flirt z Markiem Hłaską upamiętniająca 85 rocznicę urodzin i 50 rocznicę śmierci pisarza.
Dla dzieci i młodzieży przygotowano konkurs detektywistyczny Skarb w bibliotece z nagrodami. Najbardziej wyczekiwanym momentem Nocy Bibliotek było oczywiście kino familijne. Tym razem uczestnicy Nocy Bibliotek obejrzeli film pt. „Ptyś i Bill". Tradycyjnie dla wszystkich przygotowano poczęstunek - na chętnych czekał kącik kawowy, przysmaki kuchni myśliwskiej, a w trakcie projekcji filmu - cola i popcorn.
W obchody tegorocznej edycji Nocy Bibliotek włączyły się również nasze filie.


1.jpg 1
jpg, 52 KiB, 960x960
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Jeleśnia GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo