Kościuszki 9
2020-3-2
02.03.2020Zaproszenie
Bełchatów MiPBP

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w następujących konkursach:
• XXV Konkurs o regionie „Między rajem a węglem” – tematyka tej edycji: „MiPBP w Bełchatowie wczoraj i dziś – 85 lat bełchatowskiej książnicy”. Prace – prezentacje multimedialne w programie Power Point (maksymalnie 50 slajdów) powinny ukazywać działalność biblioteki w dowolnym momencie jej istnienia, mogą zawierać rys historyczny, wspomnienia, wywiady, zdjęcia.
• XIX Powiatowy konkurs „Książka – obiekt artystyczny” – prace pozwalające w dowolnej technice plastycznej ukazać książkę, nie tyle o charakterze informacyjnym, ale raczej w postaci przedmiotu, w oparciu o zapis uczuć własnych i marzeń uczniów.
Oba konkursy skierowane są do uczniów szkół podstawowych i podzielone na dwie kategorie: dla uczniów klas IV-VI oracz uczniów klas VII-VIII. „Między rajem a węglem” dedykowany jest uczniom szkół podstawowych z Bełchatowa, natomiast w „Książka – obiekt artystyczny” mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu bełchatowskiego.
Prace należy składać do 20 kwietnia 2020 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie, przy ulicy Kościuszki 9.

Konkurs MRaW.jpg

Konkurs KOA.jpg