25.03.2014Savoir-vivre w bibliotece

Logo portalu

Na kolejnym spotkaniu z dziećmi z grupy „0” a przeprowadzono pogadankę dotyczącą korzystania ze zbiorów biblioteki. Dla większości z dzieci są to pierwsze kontakty z książką, którą można wypożyczyć do domu. Tym razem zajęcia odbyły się na dywanie, ponieważ grupa jest bardzo liczna i nie zawsze można wszystkich pomieścić przy stolikach.

Dzieci poznały kilka podstawowych zasad: poprawnego zachowania się w bibliotece, poszanowania wypożyczonej książki, stosowania zakładek do książek. „Porady dla tych, którzy idą do biblioteki” odczytano z książki Joanny Krzyżaniak pt. „Dobre maniery, czyli savoir-vivre dla dzieci”. Dzieci zapoznały się również z rozmieszczeniem w bibliotece książek dostosowanych do ich wieku.

Najp­rzyj­emni­ejsz­ą częścią spotkania było dla dzieci oglądanie wybranych przez siebie książek. Wśród dziewczynek niezmienną popularnością cieszą się książki o Barbie. Dla chłopców najważniejsze okazały się wszystkie pozycje z motoryzacji.

Logo portalu

Oprac. Izabela Feddek