23.04.2020Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej...

W tym roku w związku z panującymi ograniczeniami związanymi z ochroną przed zarażeniem wirusem SARS-Cov- zachęcajmy do celebracji tego pięknego święta z dobrą książką w domach! Zachęcajmy także do śledzenia licznych inicjatyw pro czytelniczych w Internecie organizowanych przez wydawnictwa, księgarnie, biblioteki i instytucje kultury.
Bardziej niż kiedykolwiek, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów
i kreatywności.

view.genial.ly