05.05.2020WYTYCZNE PO OTWARCIU BIBLIOTEK

Szanowni Państwo,

Mamy nadzieję, że już w najbliższych dniach otworzymy bibliotekę!:)😊 Obecnie czekamy tylko na decyzję sanepidu.
Otwarcie biblioteki niestety nie oznacza jednak dostępności wszystkich usług, jakie mieliśmy do tej pory. Poniżej najważniejsze informacje, z którymi bardzo prosimy zapoznać się przed odwiedzeniem biblioteki. Pamiętajmy – zdrowie nas wszystkich jest teraz najważniejsze.

1. W bibliotece w Lipowej oraz filii biblioteki w Leśnej przebywać będą mogły jednocześnie maksymalnie 2 osoby – 1 przy ladzie bibliotecznej, jedna na korytarzu. W filii biblioteki w Twardorzeczce przebywać będzie mogła 1 osoba. Korzystanie z biblioteki uwzględnia wymagany dystans przestrzenny (minimum 2 metry).
  2. Uruchomiona zostanie tylko wypożyczalnia – nie będzie można korzystać ze zbiorów na miejscu, a także z komputera dla czytelników oraz kącika dziecięcego.
  3. Wstrzymany zostaje wolny dostęp do książek – wszystkie książki podawać będzie bibliotekarz.
  4. Maksymalnie wypożyczyć będzie można 7 książek.
  5. Książki zwracane przez Czytelników poddawane będą kwarantannie na okres 5 dni – dopiero po tym czasie będzie można je wypożyczyć ponownie (prosimy o niedezynfekowanie książek samodzielnie – może to zaszkodzić egzemplarzom).
  6. Wszyscy użytkownicy oraz bibliotekarze mają obowiązek przebywać w bibliotece w maseczkach oraz rękawiczkach.
  7. Użytkownicy obsługiwani będą przy ladach bibliotecznych zaopatrzonych w przesłonę ochronną z pleksi.
  8. Przy wejściu do bibliotek znajdować się będzie stanowisko do dezynfekcji dłoni - każdy wchodzący powinien zdezynfekować dłonie płynem.
  9. Po przyjęciu książek, bibliotekarz będzie każdorazowo dezynfekował blat.
  10. Kilka razy dziennie dezynfekowane będą powierzchnie wspólne, m.in. klamki drzwi wejściowych, poręcze, blaty.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wypożyczaniem książek, zaraz po otwarciu biblioteki, już teraz zachęcamy do rezerwowania książek poprzez nasz katalog on-line, co na pewno skróci czas obsługi, dzięki czemu przed wejściem nie będą tworzyć się kolejki.

Wszystkie procedury opracowane zostały na podstawie Rekomendacji Biblioteki Narodowej oraz wytycznych dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z GIS.
OTWARCIE.jpg

OTWARCIE.jpg OTWARCIE