11.05.2020"Zasmakuj w bibliotece" - Tydzień Bibliotek

Zapraszamy do świętowania XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8 – 15 maja 📚📚📚, który w tym roku przebiega w zupełnie w nowej formule, bo online. W myśl tegorocznego hasła "Zasmakuj w bibliotce", na fanpage'u i stronie internetowej MBP, zaprezentujemy porcję rozmaitych smaków i smaczków literackich, czytelniczych i kulturalnych m.in:
- „Wirtualne spacery po najp­iękn­iejs­zych­ bibliotekach świata” i „Biblioteki powiatu tarnowskiego” - bogate prezentacje w oparciu o cyfrowe źródła i wirtualne zasoby Internetu;
-„Polskie biblioteki i bibliotekarze przez wieki” - przegląd archiwaliów, w którym pokażemy jak zmieniały się biblioteki oraz praca bibliotekarza;
- okolicznościowe felietony;
- „Magiczny portret” - wirtualną wystawę fotografii Beaty Polańskiej – 15 maja;
- quizy i ciekawostki na temat zawodu bibliotekarza i biblioteki;
- „Powieść” czytana w odcinkach – akcję, w której bibliotekarze MBP przeczytają „Przygody Sindbada Żeglarza” Bolesława Leśmiana, a kolejne odcinki ukażą się w postaci filmików.

Serdecznie zapraszamy!

Tydz. Bibliot._logo.jpg Tydz. Bibliot._logo