18.05.2020KWALIFIKACJE DO MISTRZOSTW POWIATOWYCH WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie i Szkoła Podstawowa nr 2
im Marii Konopnickiej w Mogilnie przystąpiły w styczniu tego roku do Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych, składa się z dwóch etapów i podzielony na dwie kategorie klasowe: 1-4 oraz 5-8.
Uczestnicy wypożyczali książki z listy konkursowej i odbierali do nich formularze z pytaniami. Następnie rozwiązywali testy w domach podczas rodzinnego czytania, a wypełnione formularze zwracali do biblioteki.
Pierwszy etap Wielkiej Ligii Czytelników na szczeblu biblioteczno-szkolnym już za nami. Dziesięć wymaganych sprawności zdobyło 24 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 2 i nr 3
w Mogilnie oraz Szkoły Podstawowej w Padniewie.
14 maja 2020 r. został przeprowadzony on-line test kwalifikacyjny do finału powiatowego.
Miło nam poinformować, że do Mistrzostw Powiatowych WLCz zakwalifikowali się w grupie klas 1-4: Amelia Czarnecka, Tomek Prugar i Adam Wojtczak.
W grupie klas 5-8 tylko trzy osoby zdobyły wymaganych 10 sprawności i one będą brały udział w dalszych zmaganiach czytelniczych. Są to: Wiktoria Lasecka, Oliwia Nowopolska
i Matylda Żaba.

WLCz.jpg