25.05.2020Otwarcie Biblioteki PWSZ w Chełmie - zasady funkcjonowania podczas epidemii COVID-19

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2020 r. zostanie wznowiona działalność Biblioteki PWSZ w Chełmie w zakresie wypożyczenia i zwrotu książek. Wypożyczalnia będzie dostępna dla Czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.30, w soboty nieczynna. W dalszym ciągu pozostanie zamknięta dla Czytelników czytelnia, czyli nie będzie możliwy wolny dostęp do książek, czasopism oraz korzystanie ze stanowisk komputerowych. Zachęcamy do korzystania z dostępnych zasobów on-line.
Czytelników będą obowiązywały następujące zasady:
1. Na terenie biblioteki Czytelnicy mają obowiązek używania maseczki.
2. Przy wejściu ( w szatni) należy zdezynfekować dłonie.
3. W wypożyczalni mogą przebywać maksymalnie 2 osoby zachowując odstęp wynoszący 2 m.
4. Zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej okres kwarantanny dla książek wynosi 3 dni, w związku z czym niektóre pozycje mogą być niedostępne.
5. Przed wypożyczeniem książki należy wyszukać jej sygnaturę w katalogu komputerowym, a następnie dokonać wypożyczenia osobiście według dotychczas obowiązujących zasad.
6. Opłaty za przetrzymanie książek nie będą naliczane do 20 lipca 2020 r.
7. Funkcja samodzielnego zamawiania i rezerwowania książek będzie dostępna od
25 maja 2020 r.
8. Preferowany jest kontakt mailowy i telefoniczny w zakresie prolongaty terminu wypożyczenia książek.