03.06.2020Konkurs literacko – fotograficzny „Moja Przechadzka po Łowiczu”

Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie literacko – fotograficznym „Moja Przechadzka po Łowiczu” pod Honorowym patronatem Burmistrza Łowicza.
Rok 2020, dzięki inicjatywie łowickiego PTTK oddział w Łowiczu, został ogłoszony Rokiem Romualda Oczykowskiego (1845 - 1920). Był on wybitnym łowickim działaczem społecznym przełomu XIX i pocz. XX wieku. Zajmował się kole­kcjo­ners­twem­. Jest autorem pierwszego przewodnika „Przechadzka po Łowiczu”, będącego do dziś cennym źródłem wiedzy o Łowiczu, jego historii i zabytkach. W 1908 r. przyczynił się do powstania łowickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego.
Do jego dzieła „Przechadzka po Łowiczu” nawiązuje ogłoszony konkurs. Ma on zachęcić do opowieści o współczesnym Łowiczu w formie literackiej lub fotograficznej. Adresowany jest do młodzieży i osób dorosłych. Prace można zgłaszać od 22 czerwca do 15 października 2020 r. Regulamin wraz z załącznikami dostępne są na stronie internetowej biblioteki www.cebrowski.pl, Urzędu Miejskiego w Łowiczu www.lowicz.eu, Łowickiego Ośrodka Kultury www.lok.art.pl, PTTK Oddz. Łowicz www.pttklowicz.pl.

plakat(2).jpg

plakat(2).jpg plakat(2)