08.06.2020#KONKURSPOWIATOWY #ZAPRASZAMY

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie powiatowym dla dzieci i młodzieży ŚWIAT W KORONIE WCZORAJ - DZIŚ - JUTRO. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Żywieckiego w wieku 5 – 18 lat. Do wygrania ciekawe nagrody: smartfony, hulajnogi elektryczne, smartwatche, i wiele innych cennych nagród :)😊
Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu. Osoby niepełnoletnie prosimy o składanie prac w obecności opiekuna.
Warunkiem udziału w konkursie jest podpisanie oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

– REGULAMIN –

Organizatorzy:
Starostwo Powiatowe w Żywcu
ul. Krasińskiego 13, 34-300 Żywiec, tel.: 33 860 22 44

Beskid Media Sp. z o.o.
32-650 Kęty, ul. Kościuszki 115, tel.: 33 333 88 88

Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach
ul. Krakowska 40, 34 -322 Gilowice, tel.: 33 865 30 15

Partnerzy:
Gminne Ośrodki Kultury Powiatu Żywieckiego
Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

Cele konkursu:
- Integracja mieszkańców oraz instytucji kultury Powiatu Żywieckiego w dobie pandemii.
- Pobudzenie aktywności plastycznej, fotograficznej i filmowej dzieci i młodzieży.
- Zwrócenie uwagi na światową sytuację związaną z epidemią koronawirusa.
- Propozycja twórczego spędzania czasu wolnego.
- Podniesienie świadomości w zakresie higieny i bezpieczeństwa.

Założenia konkursu:
Tematem przewodnim jest interpretacja plastyczna, multimedialna (filmowa, fotograficzna), przeżyć dzieci i młodzieży w dobie epidemii koronawirusa (Jak spędzam czas? Jakie zmiany dostrzegam na świecie? itp.)
Zachęcamy do stworzenia prac w dowolnie wybranej jednej, spośród dwóch kategorii:
- PLASTYCZNA: dowolna technika wykonania (rysunek, praca przestrzenna, rzeźba, malarstwo itp.), format A4 - A3
- MULTIMEDIALNA: film (do 3 minut) lub prezentacja multimedialna wykonana w ogólnodostępnym programie audiowizualnym; wydrukowane bądź wywołane zdjęcie (1 szt. lub kolaż zdjęć wykonany
z max. 5 fotografii), format dowolny.
UWAGA! Udział tylko w jednej, wybranej kategorii.

Dla kogo konkurs? :
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Żywieckiego w wieku 5 – 18 lat (przedszkole, szkoła podstawowa, szkoły ponadpodstawowe).

Termin nadsyłania prac:
Na prace czekamy do 23 czerwca 2020 r.

Warunki udziału:
Warunkiem udziału w konkursie jest przekazanie bezpośrednio lub przesłanie pracy plastycznej, multimedialnej, fotograficznej, czy filmowej na adres e-mailowy do lokalnego Gminnego Ośrodka Kultury w Państwa Gminie (Gmina Lipowa: prace składamy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej oraz filiach w Leśnej i Twardorzeczce) wraz z podpisanym oświadczeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz zapoznanie się z klauzulą informacyjną.

Do pracy należy dołączyć oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, które stanowi załącznik niniejszego regulaminu. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją przez Uczestnika regulaminu.

Opis pracy:
Każda z prac musi zostać podpisana. Należy tego dokonać umieszczając na odwrocie, okładce opis: KONKURS:
„Świat w koronie. WCZORAJ – DZIŚ – JUTRO”.
Imię autora pracy, rok urodzenia, miejscowość oraz telefon i adres mail
np: Zuzanna, 2007, Łodygowice, tel. 699 525 505, mail: zuzanna1@onet.pl

Nagrody:
Oceny prac dokona komisja artystyczna powołana przez Organizatorów, z podziałem na grupy wiekowe w każdej z kategorii konkursowej: plastyczna, multimedialna. Przewiduje się przyznanie atrakcyjnych nagród rzeczowych, które zostaną wręczone osobiście lub przesłane pocztą. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni mailowo o zdobytych nagrodach. Sponsorem nagród głównych jest firma Beskid Media Sp. z o.o. oraz Starostwo Powiatowe w Żywcu. Latawce zostały ufundowane przez Gminy Powiatu Żywieckiego, Ośrodki Kultury Powiatu Żywieckiego oraz Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.

DODATKOWO:
Każdy uczestnik konkursu za swoją pracę dostarczoną do organizatora otrzyma LATAWIEC. Zachęcamy do tego, aby każdy wypuścił latawca i nagrał filmik lub zrobił zdjęcie, a następnie przesłał go na adres swojego Ośrodka Kultury. Wasze podsumowanie zostanie zamieszczone w mediach społ­eczn­ości­owyc­h oraz na stronach internetowych organizatorów.

Wybrane prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronach internetowych Organizatorów i Partnerów.
Zapraszamy do udziału w konkursie:)😊
plakat-fb.jpg

plakat-fb.jpg plakat-fb