03.04.2014MegaMatma W PBP

Projekt „MegaMatma uczy w bibliotece!” to inicjatywa firmy MegaWiedza, która we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oferuje bibliotekom bezpłatny dostęp do serwisu MegaMatma.pl do marca 2015 roku. Z oferty mogą skorzystać wszystkie biblioteki publiczne z całej Polski, posiadające przynajmniej jeden komputer do publicznego użytku, podłączony do Internetu.
MegaMatma.pl to wiedza z matematyki przydatna na każdym poziomie nauczania: zawiera obszerne opracowania wszystkich tematów, jakie są omawiane w szkole, zadania wraz z wyjaśnieniem - krok po kroku - jak otrzymać prawidłowe rozwiązanie, a także zestawy wzorów i klasówki. MegaMatma to przede wszystkim pomoc w codziennej nauce - można dzięki niej nadrobić zaległości, lepiej przygotować się do sprawdzianu i wreszcie zrozumieć, a także polubić matematykę. Bezpłatna nauka w bibliotece może być też alternatywą dla płatnych korepetycji.

Treści zamieszczone w serwisie odpowiadają nowej podstawie programowej (z rozszerzeniem), są tworzone przez nauczycieli praktyków i pracowników naukowych, a recenzowane w całości - pod kątem dydaktycznym i merytorycznym - przez rzeczoznawcę MEN dr Alicję Molędę.

Zapraszamy do rozwiązywania matematycznych testów w naszej Bibliotece!

MegaMatma.jpg

MegaMatma.jpg MegaMatma