22.06.2020Lekcja online

Z powodu pandemii w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Obornikach nie odbyło się wiele zaplanowanych działań, m.in. cykle lekcji i zajęć bibliotecznych w ramach Tygodnia Bibliotek i Tygodnia Czytania Dzieciom. Aby uzupełnić ofertę instytucji, Agnieszka Muszak, nauczycielka bibliotekarka przygotowała zajęcia online dla młodszych klas szkół podstawowych. Pierwsze z nich odbyły się 3 czerwca, natomiast kolejne 8 i 15 czerwca. Do ich przeprowadzenia wykorzystano platformę Microsoft Teams. W lekcji uczestniczyli uczniowie z klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach, a jej tematem była wyobraźnia. Podczas zajęć uczniowie doskonalili umiejętności słuchania, rozumienia i wypowiadania się na podany temat. Dyskutowali także o znaczeniu wyobraźni w warsztacie autora i ilustratora książek. Wiersz autorstwa Jana Brzechwy pt. „Ciaptak” pobudził dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Uczniowie mieli również możliwość stworzyć pracę plastyczną na podstawie przeczytanego tekstu. Rysunki dzieci zgromadzone zostały w wirtualnej galerii znajdującej się na stronie internetowej Biblioteki.

Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, dlatego już wkrótce Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Obornikach zaprosi do udziału w tym przedsięwzięciu kolejne klasy.
Galerie zdjęć: tiny.pl tiny.pl
Ciaptak Wojtek.jpg