Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu

Noc Kultury.jpg

NOC KULTURY 2020 W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W OPOLU
26 CZERWCA 2020

wydarzenia na miejscu oraz online

• 18:00 – 0:00
Galeria ZAMOSTEK MBP (ul. Minorytów 4) oraz Facebook MBP

BUNT II

Wystawa studentów oraz pedagogów związanych z I Pracownią Grafiki – Wypukłodruk, Katedra Grafiki, Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
W galerii jednocześnie może przebywać maksymalnie 5 osób
Wystawę w wersji ON-LINE można oglądać na Facebooku MBP
www.facebook.com

• 18:00 – 0:00
Hol MPB (ul. Minorytów 4)

Warsztaty florystyczne

Koronawirus pobudził w nas podziw do piękna przyrody. W czasie Nocy Kultury uczestnicy warsztatów florystycznych będą tworzyć z kruchej materii, jaką są kwiaty.
Zajęcia dla grup pięcioosobowych (dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej).

Warsztaty będą odbywać się co pół godziny (pierwsza grupa rozpoczyna o godz. 18:00, ostatnia o 23:30).

ZAPISY pod numerem telefonu: (77) 454 80 30, wew. 402 (w godz. 9:00 – 15:00)

Istnieje również możliwość zapisów online na adres: promocja@mbp.opole.pl
W treści maila należy podać: imię oraz nazwisko, numer kontaktowy oraz preferowaną godzinę wmarszów. Potwierdzenie udziału otrzymają Państwo w mailu zwrotnym.

Facebook MBP

W podwójnym wahadłowcu X

Tomasz Różycki i Jacek Podsiadło rozmawiają o swoich nowych książkach

Dwaj opolscy poeci – Jacek Podsiadło i Tomasz Różycki – spotkali się by porozmawiać o poezji i swoich nowych książkach. Tomasz Różycki opowie o nowo wydanym tomie wierszy Kapitan X (2020, a5) stanowiącym próbę imaginacyjnej podróży w przestrzeń kosmiczną. Z kolei Jacek Podsiadło uchyli rąbka tajemnicy i opowie o książce Podwójne wahadło (2020, WBPiCAK), która jest w przygotowaniu.

Premiera filmu na Facebooku MBP o godzinie 19:00

Jacek Podsiadło (ur. 1964) – poeta, prozaik, tłumacz, felietonista. Jest laureatem licznych nagród literackich, m.in. Nagrody im. Georga Trakla (1994), Nagrody Kościelskich (1998), Nagrody Czesława Miłosza (2000), Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2015) oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2015) za całokształt twórczości. Mieszka w Opolu.

Tomasz Różycki (ur. 1970) – poeta, eseista, tłumacz z języka francuskiego. Laureat nagrody Kościelskich w roku 2004 za poemat Dwanaście stacji, który był też nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2005. W 2007 roku Różycki był ponownie nominowany do Nike, za tom Kolonie, który dostał się do finałowej siódemki. Mieszka w Opolu.

• 18:00 – 22:00
Facebook Wypożyczalnia dla Dzieci - Pokój Bajek MBP Opole

Księżniczki, rycerze i smoki – przeżyj przygodę nie z tej epoki

Dołącz do drużyny rycerzy, którzy muszą pokonać trudną i pełną przeszkód drogę. Rozwiązuj zadania, łamigłówki, kody, aby wraz z towarzyszami podróży uratować królewnę Meridę i królewicza Kristoffa.

Zapraszamy Was w podróż do odległej epoki. Tym razem potrzebny nam będzie komputer, tablet lub smartfon. Nasza zabawa odbędzie się na profilu facebookowym Wypożyczalni dla Dzieci. Od 22 czerwca na naszym facebooku dostępny będzie kwestionariusz, który krok po kroku poprowadzi Was przez naszą przygodę. Kwestionariusz można odebrać w Wypożyczalni dla Dzieci lub wydrukować we własnym zakresie.

W Noc Kultury od godziny 20:00 na profilu facebookowym Wypożyczalni dla Dzieci facebooku pojawiać się będą zadania w postaci kodów, filmików i zagadek.

YouTube MBP Opole

MORDERSTWO W BIBLIOTECE 2020
www.facebook.com

Rok 2099. Granica między światem realnym a cyfrowym prawie nie istnieje. Ludzie coraz więcej czasu spędzają zanurzeni w odmętach wirtualnej rzeczywistości. Przeżywają swe życie w towarzystwie cyfrowych bytów. Aby okiełzać lawinowy przyrost danych człowiek stworzył specjalne programy SI, zwane Turingami. Tylko one są w stanie zapanować nad zero-jedynkowym chaosem. Swoista symbioza pomiędzy ludźmi, a Turingami jest bardzo krucha... Wejdź w nieznane i weź udział w kolejnej edycji Morderstwa w bibliotece!

Czas trwania: ok. 2 h
Ograniczenie wiekowe: od 15. roku życia
Ilość osób: nieograniczona
Możliwość grupowego rozwiązywania zagadki: tak