25.06.2020Rodzinne pikniki „Krakowski ogród pełen czytania”

Zapraszamy dzieci wraz z rodzinami do ogrodu przy Bibliotece Głównej przy ul. Powroźniczej 2 na pikniki organizowane w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie”.

Terminy:

8 sierpnia (sobota) | godz. 10.00 -14.30.

Ogród przy Bibliotece Głównej zostanie podzielony na pięć stref:
* strefę teatralną – przedstawienia teatralne techniką kamishibai,
* strefę czytania – rodzice, rodzeństwo, dziadkowie będą mogli czytać książki dzieciom,
* strefa gier – rozgrywki rodzinne w wielkoformatową grę planszową „Nakarm smoka” lub grę terenową „Dete­ktyw­isty­czne­ biuro śledcze – w poszukiwaniu zaginionej książki”,
* strefę zabaw – konkursy, quizy, układanie klocków wiel­koga­bary­towy­ch, warsztaty plastyczne, fotościanki,
* strefa relaksu – odpoczynek z książką na leżakach.

Plan pikniku:

10:00 – rozpoczęcie i powitanie uczestników
11:00 – przedstawienie teatralne techniką kamisibai
12:00 – głośne czytanie dzieciom
13:00 – gra terenowa „Dete­ktyw­isty­czne­ biuro śledcze – w poszukiwaniu zaginionej książki”
14:00 – głośne czytanie dzieciom
14:30 – zakończenie pikniku.

Podczas trwania pikniku odbędą się również działania animacyjne takie, jak: warsztaty plastyczne, konkursy i quizy literackie. Uczestnicy działań otrzymają nagrody.

Piknik przygotowany zostanie z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych. Uczestnicy proszeni są o zachowanie dystansu społecznego oraz korzystanie ze stacji dezynfekujących.

logo_ministerstwa.png

logo_ministerstwa.png logo_ministerstwa