04.04.20142 KWIETNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest to także dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto to obchodzone od 1967 roku ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i zwrócenie szczególnej uwagi na literaturę dziecięcą.
Irlandia to patron tegorocznego Dnia Książki dla Dzieci, a mottem stał się „List do dzieci całego świata” autorstwa Siobhan Parkinson. Autorem plakatu jest Niamh Sharkey.

Z okazji tego święta Ośrodek Kultury i Biblioteki w Staszkówce gościł dwie grupy wesołych przedszkolaków.
W trakcie spotkań dzieci dowiedziały się skąd wzięło się takie święto i w jakim celu zostało ustanowione. Przypomniały zasady jak należy dbać o książki oraz wysłuchały bajek.
Grupa starszaków z opiekunem - panią Mieczysławą Makowiec, wysłuchała bajki pt "Księgarenka", a grupa młodsza z panią Małgorzatą Gucwa - "Czarodziejskie słowo".

IMG_0065.jpg IMG_0069.jpg

IMG_0065.jpg IMG_0065