03.07.2020WAKACJE ON-LINE W MOGILEŃSKIEJ BIBLIOTECE

Prezentujemy zadania na dziś: bajkowe zagadki i łamigłówki. Miłej zabawy.

"Potwór był to niebywale szkaradny. Do krokodyla lub węża podobny, ale z kogucią głową. Nie pełzał, tylko na dwóch nogach, zakończonych sępimi szponami, chodził. Ślepia miał żabie, wyłupiaste i tymi ślepiami ludzi śmiertelnie porażał. Zamieszkiwał ruiny spalonej kamieniczki przy Starym Rynku w Warszawie i biada temu, kto się w jej podziemiach znalazł. Nikt nigdy żywy stamtąd nie wychodził. Wystarczyło jedno spojrzenie jego ślepi, by człowiek życie postradał. Omijano więc spaloną kamieniczkę i jedynie dzieci, nieświadome nieb­ezpi­ecze­ństw­a i żądne przygód, do podziemnych czeluści zaglądały. One też najczęściej padały ofiarą potwora. Nie pomagały przestrogi rodziców-ciekawość okazywała się silniejsza od strachu".
Zgadnij jaka to legenda i prześlij odpowiedź na adres e-mailowy biblioteki: biblioteka-aleje21@wp.pl.

MIESZANKA TYTUŁOWA.jpg

MIESZANKA TYTUŁOWA.jpg MIESZANKA TYTUŁOWA