07.07.2020Kurt Lewin – zapomniany mogilnianin

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie otrzymała dofinansowanie wysokości 5000 zł z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje 2020 na realizację zadania "Kurt Lewin zapomniany mogilnianin".
Rada Miejska w Mogilnie uchwałą Nr XIV/145/19 ustanowiła "Rok 2020 w gminie Mogilno Rokiem Kurta Lewina".
Realizacja zadania przez mogileńską bibliotekę przypomni mieszkańcom Mogilna, że korzenie tej zasłużonej dla światowej nauki i kultury postaci wywodzą się z Mogilna. Będzie to także okazja do stworzenia warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym. Upamiętni dziedzictwo historyczne, przypomni kulturę i tradycje nieobecnej już w życiu miasta mniejszości żydowskiej.
Trwałym śladem zrealizowanego zadania będzie elektroniczna wersja wystawy dokumentów archiwalnych poświęconych życiu prywatnemu i pracy naukowej Kurta Lewina. Wystawę uzupełnią prace plastyczne dzieci biorących udział w konkursie plastycznym. Do młodzieży trafią konkursy wiedzy na temat Kurta Lewinowi.
Zwieńczeniem projektu będzie wykład i zapowiedź lub promocja książki Tomasza Kardasia "Droga Kurta Lewina z Mogilna na Massachusetts Instytute of Technology w Bostonie".
W zależności od sytuacji epidemicznej w kraju poszczególne elementy zadania mogą być realizowane on-line.
Zadanie będzie realizowane od 1.07.2020 r. do 30.10.2020 r.

32690.jpg 32690