20.07.2020NOWE FUNKCJE W KATALOGU ON-LINE BIBLIOTEKI

Drodzy Czytelnicy informujemy o nowych możliwościach systemu bibliotecznego SowaSQL. Możecie Państwo samodzielnie składać zamówienia międ­zybi­blio­tecz­ne oraz propozycje zakupów zbiorów dla biblioteki.
Wystarczy kliknąć na katalog biblioteki www.mogilno-mbp.sowwwa.pl, zalogować się na swoje konto, w dolnej części okna "Twój profil" kliknąć "Zaproponuj zakup do biblioteki" lub „Złóż zamówienie międ­zybi­blio­tecz­ne”.

W zakładce “Oczekujące”, pojawi się formularz „Zaproponuj zakup bibliotekarzowi”, w którym uzupełniacie pola:
- Autor proponowanej pozycji
- Tytuł proponowanej pozycji
- Wydawca, rok wydania
- Uwagi (można określić prośbę lub sporządzić krótką notatkę dla bibliotekarza).
- Preferowana agenda odbioru (z listy rozwijanej wybiera miejsce odbioru)
- Alternatywna agenda odbioru (ewentualnie wybiera alternatywne miejsce odbioru)
Następnie klikacie „Wyślij”.
W nowym oknie pojawia się komunikat „Operacja wykonana poprawnie. Propozycja zakupu została wysłana do biblioteki” i czekacie Państwo na informację od biblioteki, że wskazana pozycja jest kupiona i wkrótce będzie zarezerwowana na Państwa koncie. Zakupy uzależnione są od dostępności wskazanej książki w hurtowni, w której placówki realizuje zakupy książek i możliwości finansowych biblioteki.
lub
„Złóż zamówienie międ­zybi­blio­tecz­ne”
Zamówienie międ­zybi­blio­tecz­ne pozwala za naszym pośrednictwem zamówić materiały z innej biblioteki w kraju. W tym celu należy podać szczegóły zamawianych materiałów (tytuł, autor, etc.), nazwę biblioteki źródłowej, a także źródło informacji o dostępności materiałów. Bibliotekarz zamawia wskazane materiały biblioteczne w innej placówce, a po ich otrzymaniu otrzymacie Państwo e-maila z informacją, że materiały są gotowe. Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie za wypożyczone materiały biblioteczne z innych bibliotek Czytelnik ponosi koszt usługi 12 zł.
Na czas epidemii usługa jest niedostępna.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Mogilno MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo