23.07.2020Wycieczka do muzeum

We wtorek 21 lipca 2020 r. odbył się drugi wakacyjny spacer w ramach Wakacji z Biblioteką Miejską im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu. W tym miesiącu przypominamy postać patrona naszej biblioteki. We wtorek mówiliśmy o czasach „potopu szwedzkiego” w naszym mieście. W drodze do Muzeum w Łowiczu zatrzymaliśmy się na Starym Rynku przy kamienicy rodziny Cebrowskich. Na ekspozycji muzealnej poznaliśmy historię Łowicza, jego rozwój urbanistyczny, najważniejsze wydarzenia z życia miasta. Na podstawie fragmentów „Roczników…” A. K. Cebrowskiego dowiedzieliśmy się, jakich zniszczeń dokonali Szwedzi w XVII wieku. Mówiliśmy również o zawodach rzemieślniczych kiedyś i dziś. W drodze powrotnej szukaliśmy śladów dawnych rzemieślników w naszym mieście.
Kolejny spacer wakacyjny odbędzie się w sierpniu. Naszym wędrówkom towarzyszyć będzie Romuald Oczykowski, autor „Przechadzki po Łowiczu”. Pierwszy spacer – 12 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.
Downloads.jpg

Downloads.jpg Downloads