Biblioteka Publiczna w Zielonkach - Biblioteka w Węgrzcach
32-086 Węgrzce
50.12041 19.9723
2020-8-3
30.07.2020Plenerowe EKO-Warsztaty Wakacyjne – „Hotelik dla owadów”
Zielonki BP

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci (w wieku przedszkolnym wraz z opiekunem) i młodzież do 16 lat na Plenerowe EKO-Warsztaty Wakacyjne pn. „Hotelik dla owadów”, które odbędą się w poniedziałek 3 sierpnia w godz. 18:00-20:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka.

Podczas warsztatów uczestnicy z naturalnych materiałów (m.in. nawiercone plastry drewna, gałązki drzew i krzewów, patyki, związane w pęki pędy bambusa lub trzciny, słoma, kawałki kory, szyszki, kamyki, suche liście, chrobotek reniferowy), za pomocą młotków oraz gwoździ, zbudują i udekorują drewniane domki dla dzikich owadów zapylających. Hotele stanowią świetne schronienie dla pszczół murarek, os samotnic bądź trzmieli, pozwalając przetrwać tym owadom trudne warunki atmosferyczne. Gotowe konstrukcje będą nie tylko użyteczne, ale mogą posłużyć jako oryginalne eko-ozdoby ogrodu czy balkonu.

Zapisy i więcej informacji w bibliotece. Ilość miejsc ograniczona.

plakat_eko-warsztaty wakacyjne_hotelik dla owadów_węgrzce.png