04.08.2020Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa

Gminna Biblioteka Publiczna w Ropie włącza się w obchody stulecia wojny polsko-bolszewickiej. W bibliotece można zwiedzać wystawę przygotowaną przez Biuro Programu Niepodległa we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego.
Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” pomyślana została jako materiał popu­larn­onau­kowy­ pomocny w uczczeniu setnej rocznicy zwycięskiej dla Polaków Bitwy Warszawskiej. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami.
Ekspozycja „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” składa się z 20 plansz. Merytoryczne teksty przygotowali specjaliści z Muzeum Wojska Polskiego. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku.
wystawa_bitwa_warszawska2-717x1024.jpg

wystawa_bitwa_warszawska2-717x1024.jpg wystawa_bitwa_warszawska2-717x1024