08.09.2020Warsztaty gwarowe - "Z gwarą za pan brat!"

7 września w siedzibie naszej biblioteki rozpoczęły się warsztaty gwarowe w ramach projektu „Z gwarą za pan brat! - działania promujące dialekt łowicki”, wspó­łfin­anso­wane­go przez Narodowe Centrum Kultury z programu „EtnoPolska 2020”, organizowanego wspólnie z Łowickim Ośrodkiem Kultury. Twórczynie ludowe spotykać się będą z dziećmi i młodzieżą z zespołu ludowego „Koderki”, by przekazywać wiedzę o korzeniach naszej księżackiej mowy. Zaproszenie do udziału w projekcie przyjęły Panie: Anna Staniszewska, Joanna Bolimowska i Barbara Frątczak. Warsztaty koordynują: Marzena Kozanecka-Zwierz i Maciej Malangiewicz (autorzy wniosku) we współpracy z Anną Zabost i Katarzyną Polak. Przed nami wiele spotkań z łowicką gwarą. Projekt zakończy konkurs „Mistrz mowy księżackiej”, już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w nim, szczegóły na stronach i facebook biblioteki oraz ŁOK.

warsztaty-gwaro2020.jpg

warsztaty-gwaro2020.jpg warsztaty-gwaro2020