14.09.2020IX edycja Narodowego Czytania

,,Balladynę" - tegoroczną lekturę ogólnopolskiej akcji ,, Narodowe Czytanie", wybitne dzieło polskiego romantyzmu czytano w ponad 3200 miejscach. Na mapie Narodowego Czytania nie zabrakło Rychtala. 7 września w Gminnej Bibliotece Publicznej, dzięki wielkiemu zaangażowaniu członków i opiekunów grupy teatralnej działającej przy Szkole Podstawowej, uczniowie klas VII i VIII mieli możliwość wysłuchania wybranych fragmentów dramatu Juliusza Słowackiego. Na widowni zasiadł również Wójt Gminy p. Adam Staszczyk, który swoimi słowami zachęcał młodzież do częstego kontaktu z literaturą. Po spotkaniu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy stempel, okol­iczn­ości­owej­ pieczęci, przysłanej z Kancelarii Prezydenta RP.

n1.jpg n1
n2.jpg n2