Biblioteka Publiczna w Zielonkach - Biblioteka w Węgrzcach
32-086 Węgrzce
50.12041 19.9723
2020-9-18
14.09.2020EKO-wrzesień, EKO-jesień – „Kokedama czyli wiszący ogród”
Zielonki BP

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na plenerowe familijne eko-warsztaty przygotowywania wiszących kokedam, organizowane w ramach cyklu „EKO-wrzesień, EKO-jesień”, które odbędą się w piątek 18 września w godz. 17:00-19:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki tworzenia aranżacji roślinnej w formie zielonej kuli z mchu – kokedamy. Ta nietypowa technika hodowli roślin ozdobnych wywodzi się z Japonii i jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnej uprawy pojemnikowej. Korzystając z przygotowanych materiałów w postaci specjalnego podłoża, sadzonki, mchu oraz sznurka bądź drucika stworzymy oryginalną kokedamę z sukulentami. Poznamy także zasady pielęgnacji gotowej kompozycji, tak by móc się nią cieszyć przez lata.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona.

plakat_warsztaty_kokedama_wegrzce.png

plakat_warsztaty_kokedama_wegrzce.png plakat_warsztaty_kokedama_wegrzce