21.09.2020Narodowe Czytanie 2020

Akcja wspólnego, publicznego czytania dzieł z kanonu literatury polskiej, pod nazwą Narodowe Czytanie rozpoczęła się w 2012 roku. Została zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego czytaniem „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Na tegoroczną akcję Narodowego Czytania Para Prezydencka wybrała lekturę "Balladyna" Juliusza Słowackiego.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec po raz kolejny włączyła się w Narodowe Czytanie i zaprosiła mieszkańców do wspólnej lektury dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

Wybitne dzieło polskiego romantyzmu czytali:

Józef Bacharowicz – Radny Rady Gminy Grodziec,

Aneta Dąbek – Radna Rady Gminy Grodziec,

Katarzyna Gromala – Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec,

Pelagia Serafińska – Prezes Stowarzyszenia Klub Seniorów Ale Babki Grodzieszczanki

Maria Przybylska – Członek Stowarzyszenia Klub Seniorów Ale Babki Grodzieszczanki

Kazimierz Olejniczak – Członek Stowarzyszenia Klub Seniorów Ale Babki Grodzieszczanki

Ze względu na sytuację epidemiczną, wydarzenie miało charakter kameralny, odbyło się bez udziału publiczności a przebieg wydarzenia został nagrany i udostępniony online.

Organizatorzy dziękują wszystkim czytającym i już dziś serdecznie zapraszają do Narodowego Czytania 2021, którego lekturą będzie „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania na stronie Biblioteki bibl­iote­kagr­odzi­ec.pl lub kanale youtube www.youtube.com

DSC01274.jpg DSC01274
jpg, 6.0 MiB, 5184x3888