22.09.2020Narodowe Czytanie

W poniedziałek 7 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kaczorach odbyła się 9 edycja Narodowego Czytania. Z inicjatywy Pary Prezydenckiej bohaterką tegorocznego wydarzenia była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Na tę okoliczność do biblioteki przybyło grono stałych czytelników, którzy wysłuchali fragmentu wybitnego dzieła Juliusza Słowackiego. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Honorata Pilarz przywitała przybyłych gości oraz przybliżyła opowieść o dwóch siostrach, Alinie i Balladynie, które, by rozstrzygnąć spór o rękę księcia Kirkora postanawiają nazbierać w lesie malin. Fragment dramatu odczytali: Alicja Odor – Wdowa, Nikola Szmyt – Balladyna, Marta Pietrzak – Alina oraz Marek Janowski – książę Kirkor.
Nie zabrakło pięknych tematycznych strojów, a całość została okraszona pięknie przygotowaną scenerią.

NC2020-1.jpg
NC2020-4.jpg