28.09.2020"Z książką na walizkach" - spotkania z Kaliną Jerzykowską i Izabellą Klebańską

Spotkania autorskie zorganizowane zostały w ramach akcji „Z książką na walizkach” – VIII Łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami, dzięki współpracy naszej biblioteki z Wydawnictwem Literatura.

25 września w Szkole Podstawowej nr 1 dzieci z klas IV uczestniczyły w spotkaniu z Kaliną Jerzykowską - polonistką, teatrologiem, autorką książek dla dzieci.

Pisarka w ciekawy sposób mówiła o swoich książkach, czytała ich fragmenty oraz opowiadała anegdoty ze swojego życia prywatnego.

Z uczniami klas III spotkała się Izabella Klebańska – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, autorka książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci.

Pisarka w barwny sposób opowiadała o swoich książkach i muzyce. Dzieci bawiąc się wspólnie z autorką poznawały nuty, gamę i budowę instrumentów. Uczniowie tańczyli, śpiewali i wyklaskiwali rytmy.

Na spotkaniach został rozstrzygnięty konkurs, ogłoszony przez Wydawnictwo Literatura: „Zwolnij na chwilę szalony świecie i świętuj z nami 30-lecie”. Praca plastyczna Zuzanny Cipińskiej została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu.

W trakcie obu spotkań była możliwość kupienia w promocyjnej cenie książek autorstwa pisarek i otrzymania pamiątkowego autografu.

Jerzykowska-Z-książkaNaWalizkach25 (2).jpg

klebańska-Z-książkaNaWalizkach25 (2).jpg