15.04.2014Grupa zerowa w bibliotece

Logo portalu

To spotkanie z grupą zerową było kontynuacją poprzedniego, tzn. dotyczyło książek. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach, które czytają im rodzice przed snem. Wysłuchały opowiadania „Franklin i książka z biblioteki” Sharon Jennings. Zadaniem plastycznym była samodzielnie wykonana zakładka do książki. Podczas tego spotkania powitaliśmy dwoje nowych dzieci, które dołączyły do grupy. Urodziły się w Szkocji, tam chodziły do szkoły podstawowej, a teraz zamieszkały w Polsce. Pokrótce opowiedziały o swoim pobycie za granicą. Podobną historię przeżył bohater przeczytanego dzieciom tekstu pt. Hej, Piotrek” Barbary Gawryluk z książki „Przedszkolaki z ulicy Morelowej”.

Oprac. Izabela Feddek