12.10.2020Mistrz mowy księżackiej

Miło nam poinformować, iż w piątek 9 października w siedzibie naszej biblioteki miała miejsce uroczystość rozstrzygnięcia konkursu „Mistrz mowy księżackiej”, realizowanego w ramach projektu „Z gwarą za pan brat! Działania promujące dialekt łowicki”.
Komisja konkursowa w składzie: Joanna Bolimowska – twórczyni ludowa, Anna Staniszewska – twórczyni ludowa, prezes łowickiego koła Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Barbara Frątczak – twórczyni ludowa, Anna Zabost – animator kultury, instruktor ŁOK, na posiedzeniu w dniu 8 października br. po ocenie wszystkich zgłoszonych osób w konkursie „Mistrz mowy księżackiej” przyznała następujące nagrody:
- w kategorii dorośli:
I nagroda – Pan Stanisław Madanowski,
II nagroda – Pani Zofia Gala,
III nagroda – Pani Agnieszka Jarka,
- w kategorii dzieci i młodzież:
I nagroda – Zuzanna Kostrzewa,
II nagroda – Amelia Gładka,
II nagroda – Anna Karwowska,
III nagroda – Agata Ciesielska,
III nagroda – Malwina Ciesielska.

Komisja podczas oceny prezentacji brała pod uwagę następujące kryteria: poprawność gwary łowickiej, oryginalność tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Przyznano nagrody rzeczowe w wysokości 2500 zł ufundowane przez Narodowe Centrum Kultury i Łowicki Ośrodek Kultury.
Konkurs był ostatnim etapem projektu realizowanego przez Łowicki Ośrodek Kultury we współpracy z Miejską Biblioteką im. A.K. Cebrowskiego z programu „EtnoPolska 2020”. Koordynatorami działań byli Marzena Kozanecka-Zwierz i Maciej Malangiewicz.
konkursMistrzMowy-Księżackiej2020.jpg

konkursMistrzMowy-Księżackiej2020.jpg konkursMistrzMowy-Księżackiej2020