12.10.2020Noc Bibliotek 2020 w Lipowej

Za nami kolejna, trzecia już z udziałem naszej biblioteki Noc Bibliotek!:)😊 Zapraszamy do relacji z tego niecodziennego wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i wspólnie z nami świętowali ten dzień... noc 🙂
[Tekst w filmie:
Sylwia Wróbel, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej: Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło, że już po raz trzeci mogliśmy spotkać się w Lipowej na ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym roku, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego, również mogliśmy zaprosić Państwa na kilka wydarzeń, towarzyszących tej akcji.
W tym roku Noc Bibliotek upływa pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Dlatego też rozpoczynamy naszą Noc Bibliotek w Miejscu Aktywności Społecznej w Lipowej projekcją filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Jest to sied­emdz­iesi­ęcio­minutowa animacja, którą nakręcono na podstawie książki łotewskiej pisarki Luize Pastore. Opowiada przede wszystkim o tym, jak dbać o przyrodę, tak, aby w naszych, małych lokalnych społecznościach, żyło nam się jak najlepiej.
Początek trailera filmu: Jakub, Mimmi i gadające psy.
Sylwia Wróbel: Gościem tegorocznej Nocy Bibliotek będzie także Pan Daniel Urbaniak. Jest to pasjonat przyrody, przede wszystkim ptaków, w szczególności sów.
Daniel Urbaniak: 99% nowotarżan, bo ja przyjechałem z żoną z Nowego Targu do Was, 100 km na wschód stąd, jak do mnie dzwoni to mówi: Panie Danielu, proszę do mnie przyjechać, bo ja mam na ogrodzie puchacza. Wszyscy kojarzą taką sowę, która ma pióra przypominające uszy. Co to może być? Ona ma takie kępki piór, które nie służą, jak nasze małżowiny uszne, do tego, żeby słyszeć. One są po to, aby pokazać jej nastrój. Jeśli ona się czegoś wystraszy, tak jak wystraszyła się może mnie, w tym wdzianku, kiedy robiłem jej to zdjęcie, ona wtedy te uszy nastroszy, pokazuje, że jest ciutkę poddenerwowana, tym, co się dzieje w otoczeniu.
Sylwia Wróbel: Pan Daniel w Nowym Targu utworzył pierwszy Uszaty Szlak Turystyczny, po którym oprowadza, opowiadając właśnie o tych ptakach. Naszym mieszkańcom, i tym małym i tym dużym przybliżył w tym roku tajemniczy świat sów, przede wszystkim natomiast jak te ptaki świetnie radzą sobie w mieście.
Jeśli Noc Bibliotek, to oczywiście nie mogło zabraknąć także warsztatów. W tym roku zaprosiliśmy dzieci oraz młodzież z naszej gminy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej na warsztaty eko torba. Każdy z uczestników otrzymał od nas bawełnianą torbę na książki, którą własnoręcznie przyozdobił specjalnymi pastelami do tkanin. Powstały na nich wielobarwne ilustracje. Każdy z uczestników otrzymał od nas także książkową niespodziankę.
Szanowni Państwo, jeszcze raz chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować za włączenie się w tegoroczną akcję Noc Bibliotek i już z tego miejsca serdecznie zapraszam na obchody w przyszłym, 2021 roku. Do zobaczenia.]
www.youtube.com
zdjęcie w tle nowe.jpg


zdjęcie w tle nowe.jpg zdjęcie w tle nowe
jpg, 155 KiB, 1755x730
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Lipowa GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo