04.11.2020Budżet Obywatelski Krakowa 2020 – wyniki

Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Dzięki Waszemu zaangażowaniu w przyszłym roku będziemy realizować 11 dzielnicowych projektów!

PROJEKTY DZIELNICOWE

🔹 Zaczytani na Grzegórzkach – PROJEKT NR 6

Zakup książek i audiobooków dla Biblioteki Kraków Filii nr 4, 5, 6, 7, 8. Część środków przeznaczona zostanie na działalność kulturalno-oświatową: spotkania z pisarzami, przedstawienia teatralne oraz wyposażenie kącików dla dzieci i rodziców.

DZIELNICA II GRZEGÓRZKI

🔹 Zakup nowych książek do Filii nr 17 i 19 Biblioteki Kraków – PROJEKT NR 20

Zakup nowości książkowych oraz uzupełnienie lektur szkolnych w zasobach Filii nr 17 i 19.

DZIELNICA IV PRĄDNIK BIAŁY

🔹 Książkomat – PROJEKT NR 39

Utworzenie samoobsługowego książkomatu do odbioru zarezerwowanych książek.

DZIELNICA IV PRĄDNIK BIAŁY

🔹 Kuźnia zieleni – ekologiczny zakątek – PROJEKT NR 11

Utworzenie przy Bibliotece Kraków Filii nr 23 (ul. Balicka 297) zielonego zakątka: nasadzenie roślin, utworzenie ogrodu z ławkami, półką bookcrossingową, domkami dla owadów i stołem do prowadzenia warsztatów.

DZIELNICA VI BRONOWICE

🔹 Więcej kodów do platformy e-booków dla Zwierzyńca – PROJEKT NR 11

Zakup nowości wydawniczych i kodów do platformy e-booków do Biblioteki Kraków Filii nr 25, 26 i 27.

DZIELNICA VII ZWIERZYNIEC

🔹 Poczytaj na Podwawelskim – PROJEKT NR 8

Zakup do Biblioteki Kraków Filii nr 28 nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych.

DZIELNICA VIII DĘBNIKI

🔹 Poczytaj, posłuchaj, dowiedz się więcej – PROJEKT NR 5

Zakup dla Biblioteki Kraków Filii nr 35 nowości wydawniczych, audiobooków, sprzętu komputerowego, kodów dostępu do platformy e-booków oraz elementów drobnego wyposażenia; dofinansowanie działalności kulturalno-oświatowej.

DZIELNICA X SWOSZOWICE

🔹 Biblioteka – wyjątkowe miejsce – PROJEKT NR 3

Zakup do Biblioteki Kraków Filii nr 40 nowości wydawniczych, materiałów plastycznych i antyram; urządzenie toalety dla czytelników.

DZIELNICA XI PODGÓRZE DUCHACKIE

🔹 Czytanie wzbogaca – czas na czytanie! – PROJEKT NR 22

Zakup nowości wydawniczych (książek i audiobooków) do filii Biblioteki Kraków w Dzielnicy XII.

DZIELNICA XII BIEŻANÓW-PROKOCIM

🔹 Nowe zbiory oraz prasa w bibliotece – PROJEKT NR 3

Zakup nowości wydawniczych: książek, audiobooków, gier planszowych, komiksów do Filii nr 48 i 49; prenumerata prasy w Filii nr 48.

DZIELNICA XV MISTRZEJOWICE

🔹 Książka dla każdego – PROJEKT NR 6

Zakup nowości wydawniczych, gier planszowych oraz kodów dostępu do platformy e-booków do Biblioteki Kraków Filii nr 50 i 51; organizacja spotkań autorskich.

DZIELNICA XVI BIEŃCZYCE