01.12.2020Biblioteki otwarte- ZAPRASZAMY!

Od 30 listopada 2020 r. działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Tęgoborzy oraz Biblioteki Publicznej w Łososinie Dolnej zostaje wznowiona .
Jednocześnie informujemy, że wprowadzone zostają limity osób w bibliotece: maksymalnie 1 osoba w wypożyczalni.
Zasady bezpieczeństwa i obsługi czytelników:
• Dla czytelnika otwarta jest wyłącznie wypożyczalnia bez wolnego dostępu do półek.
• Książki podaje bibliotekarz.
• Po wejściu do biblioteki należy zdezynfekować ręce.
• Każdy czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki.
• Zostaje ustalony limit obecności czytelników w bibliotece w tym samym czasie: 1 osoba na 1 stanowisko obsługi.
• Należy zachować bezpieczną odległość między osobami (min. 2 metry).
• Stanowiska komputerowe oraz inne przestrzenie biblioteki pozostają zamknięte dla użytkowników do odwołania.
• Zachęcamy przed przyjściem do biblioteki o przygotowanie listy książek lub zarezerwowanie ich on-line poprzez katalog elektroniczny lub telefonicznie.
• Zbiory biblioteczne poddawane są kwarantannie, w związku z tym może nastąpić opóźnienie w dostępności danego tytułu.
Kontakt:
Biblioteka Publiczna Tęgoborze: 18 444 92 67, e-mail: bibl­iote­kate­gobo­rze@interia.pl

Biblioteka Publiczna Łososina Dolna: 18 444 88 47, e-mail: bibl­iote­kalo­sosi­nadolna@interia.pl