17.12.2020Zasady korzystania z książkomatu w Wypożyczalni Głównej

Od 10 grudnia 2020 r. w Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33A wykorzystywany jest KSIĄŻKOMAT, nowoczesne urządzenie do samodzielnego odbioru zarezerwowanych zbiorów. Odpowiadając na wielkie zainteresowanie tym urządzeniem oraz wieloma zapytaniami naszych czytelników, przedstawiamy bardziej szczegółowe informacje związane z funkcjonowaniem i wykorzystaniem książkomatu.

Zasady korzystania z książkomatu w Wypożyczalni Głównej

  1. Książkomat pozwala na samoobsługowy odbiór materiałów bibliotecznych (książek, filmów, audiobooków, map) przede wszystkim poza godzinami otwarcia wypożyczalni.

  2. Ze względu na ograniczoną liczbę skrytek, książkomat służy głównie tym czytelnikom, którzy mają problem z odbiorem zarezerwowanych zbiorów w godzinach pracy wypożyczalni.

  3. Z książkomatu mogą korzystać wyłącznie czytelnicy, którzy posiadają ważne (zaktualizowane) konto biblioteczne i aktywną kartę zbliżeniową wydaną przez Wypożyczalnię Główną oraz mają miejsce na koncie na wypożyczenie kolejnych pozycji (nie został przekroczony limit wypożyczeń na koncie).

  4. Aby skorzystać z książkomatu należy samodzielnie zarezerwować potrzebne materiały za pośrednictwem strony internetowej biblioteki w katalogu on-line katalog.rzeszow-wimbp.sowa.pl, wybierając opcję odbioru egzemplarzy w książkomacie.

  5. Można zgłosić bibliotekarzowi drogą telefoniczną lub e-mailową zamiar odbioru tych materiałów bibliotecznych w książkomacie, które zostały wcześniej zamówione lub zarezerwowane i oczekują na tradycyjny sposób odbioru.

  6. Zarezerwowane zbiory przekazywane są do skrytek w godzinach pracy wypożyczalni.

  7. Ze względu na duży format i objętość książek zarezerwowanych przez jednego czytelnika mogą one zostać umieszczone w dwóch skrytkach.

  8. Czytelnicy rezerwujący większą liczbę zbiorów niż regulaminowy limit wypożyczeń (5 egz.) oraz osoby samodzielnie zapisujące się do biblioteki poprzez Internet - nie mogą skorzystać z książkomatu. Z książkomatu nie mogą korzystać też czytelnicy, których konto biblioteczne jest już pełne i nie ma możliwości zapisu kolejnych zbiorów na to konto.

  9. Materiały biblioteczne zdeponowane w skrytkach oczekują na czytelników przez 24 godziny.

  10. Czytelnik odbierający rezerwacje zdeponowane w książkomacie poza godzinami pracy wypożyczalni może wejść do biblioteki (wiatrołapu) wykorzystując zbliżeniową kartę biblioteczną, która przyłożona do czytnika elektronicznego otworzy drzwi wejściowe.

  11. Otwarcie skrytki (skrytek) i odbiór materiałów nastąpi po zbliżeniu karty bibliotecznej do czytnika znajdującego na panelu książkomatu.

  12. Po wyjęciu książek ze schowka należy zamknąć drzwi skrytki.

  13. Po opuszczeniu biblioteki prosimy o sprawdzenie czy drzwi zewnętrzne zostały dokładnie domknięte.

  14. Rezerwacje nieodebrane zostają przez system automatycznie zapisane na konto czytelnika i jeszcze przez 2 dni robocze będą oczekiwać na tradycyjny odbiór w godzinach pracy wypożyczalni. Po tym czasie zostaną zdjęte z konta czytelnika.

  15. W wiatrołapie można przebywać wyłącznie w celu odbioru zarezerwowanych materiałów bibliotecznych, po ich odbiorze należy niezwłocznie opuścić to pomieszczenie.

  16. Obiekt jest monitorowany.

  17. W wiatrołapie nie można zostawiać plecaków, toreb, siatek i innych bagaży oraz sprzętów (rowerów, hulajnóg, itp.). Zabrania się palenia tytoniu i spożywania alkoholu. Zabrania się niszczenia książkomatu i pomieszczenia, w którym znajduje się to urządzenie. Zabrania się wykorzystywania książkomatu niezgodnie z jego przeznaczeniem.

  18. Obiekt jest monitorowany.

Zachęcamy do korzystania ze zbiorów Wypożyczalni Głównej i książkomatu

Włodzimierz Ratyński
Wypożyczalnia Główna WiMBP w Rzeszowie


img_2270.jpg img_2270
jpg, 125 KiB, 768x1024
ksiazkomat-katalog.png ksiazkomat-katalog
png, 282 KiB, 1269x620
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Rzeszów WiMBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo