04.02.2021Premiera książki

Nasza historia ZNTK w Pile

Księgozbiór regionalny pilskiej Biblioteki Pedagogicznej i jej Filii wzbogacił się o kolejną, wartościowa pozycję. Nasza Historia ZNTK w Pile 1908-2008,przedstawia bogatą historię zakładów i pracowników, którzy budowali kolejarską historię Piły i powiatu pilskiego. Do książki dołączona jest jeszcze płyta CD, na której znajduje się dodatkowo 2000 archiwalnych zdjęć i filmów.
Autorem książki jest Piotr Serówka, były dyrektor Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Pile oraz grupa jego byłych współpracowników. Premiera ksiązki miała miejsce 2 lutego 2021 r., w miejscu nieprzypadkowym - w hali dawnego zakładu przy ul. Warsztatowej. Publikacja została wydana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Piły.

image000000.jpg image000000