25.03.2021„Tydzień z Internetem 2021”!

W marcu w całej Europie odbywa się kampania All Digital Week, czyli Tydzień z Internetem. Udostępniamy dwa nowe scenariusze spotkań online i zachęcamy do włączenia się w kampanię! Spotkania Tygodnia z Internetem można prowadzić do 16 kwietnia 2021 r. Motywem przewodnim w Polsce jest “My Digital Life”.
Od ponad dziesięciu lat w ramach kampanii „Tydzień z Internetem” pokazujemy siłę internetu. Przekonujemy, że warto korzystać z dostępnych tam niezliczonych zasobów wiedzy, tak aby życie nasze i naszych bliskich było lepsze, bogatsze, wygodniejsze. Zwracamy też uwagę na potrzebę bardziej świadomego korzystania z internetu. Zachęcamy do rozwijania nie tylko podstawowych kompetencji cyfrowych, ale też umiejętności krytycznego myślenia, oceny rzetelności informacji, a także umiejętności samodzielnego uczenia się i korzystania w tym celu z zasobów online.

Również w tym roku zachęcamy biblioteki, szkoły oraz inne zainteresowane instytucje i organizacje do udziału w kampanii i promowania idei rozwoju kompetencji cyfrowych!
Motywem przewodnim polskiej edycji kampanii jest “My Digital Life”.
Tygodniem tegorocznej kampanii będzie 22-28 marca 2021, lecz wydarzenia pod szyldem Tygodnia z Internetem można organizować od 1 marca do 16 kwietnia 2021 r.
"Tydzień z Internetem" (All Digital Week) to ogól­noeu­rope­jska­ kampania koordynowana przez organizację pozarządową All Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Microsoft Polska od 2020 roku realizuje projekt My Digital Life w ramach inicjatywy Philanthropies for Skills and Employability. Wspiera dorosłych oraz dzieci i młodzież w podnoszeniu kompetencji cyfrowych i informatycznych. Podczas webinariów, warsztatów i kursów online przybliża uczestnikom narzędzia pracy zdalnej oraz rozwija kompetencje cyfrowe niezbędne do jej wykonywania, a także przekazuje wiedzę konieczną do uruchomienia własnego biznesu online.

Firma Microsoft pomaga 25 milionom osób zdobyć nowe umiejętności cyfrowe. Sprawdź ofertę darmowych kursów online!

Żródło: biblioteki.org