Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
Minorytów 4
45-017 Opole
50.66665 17.92246
WYDARZENIE
2021-4-13
T18:00
29.03.2021Zjadacz czerni 8 - spotkanie online z Katarzyną Grocholą
[awatar]
Opole MBP

Grochola.jpg

Facebook MBP (facebook.com/mbpopole)
Prowadzenie: Agnieszka Zientarska

Misterna mozaika postaci, miejsc i zdarzeń. Zaskakujący splot ludzkich losów, których tylko z pozoru nic nie łączy. I ON – zjadacz czerni. I tajemnicze 8. W „Zjadaczu czerni 8” historie bohaterów łączą się we wzór, który dla nich pozostaje nierozpoznany, a mimo to ma sens, jak wiele sytuacji, miejsc i zdarzeń w naszym życiu. Miłość nie jest jednowymiarowa, określona i zamknięta w ramie. Nie sprowadza się tylko do tęskniących za czułym dotykiem kochanków. Jest szansą na człowieczeństwo, mimo wszystko i na przekór. I jeśli podejmiemy próbę zrozumienia drugiego człowieka, może zdarzyć się cud.
I o tym jest ta poruszająca powieść. O tęsknocie, nadziei i głębokim sensie przypadków, za które nie zawsze jesteśmy wdzięczni losowi.

Katarzyna Grochola – psiarka i dziennikarka. Należy do grona najchętniej czytanych polskich autorek. Autorka specjalizuje się w powieściach obyczajowych, kierowanych przede wszystkim do kobiecego grona czytelników. Aż siedem razy odbierała nagrodę Bestsellerów Empiku w kategorii Literatura polska. Najbardziej znanymi książkami Katarzyny Grocholi jest cykl z Judytą w roli głównej. Mowa tu o pozycjach: „Nigdy w życiu!”, „Serce na temblaku”, „Ja wam pokażę!” oraz „A nie mówiłam!”. Książki Katarzyny Grocholi zalicza się zwykle do gatunku literatury obyczajowej, ale w 2019 roku postanowiła ona wyjść poza dobrze znany jej zakres gatunkowy i napisała powieść kryminalną pod tytułem „Zranić marionetkę”.


Grochola.jpg Grochola
jpg, 48 KiB, 960x502
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Opole MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo