31.03.2021„Kompetencje medialne” – bezpłatne warsztaty online

Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów „Kompetencje medialne” w ramach projektu „Sieć na kulturę w podregionie skierniewickim”.

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci w wieku 10 – 14 lat poprzez atrakcyjne zajęcia.

Założenia zajęć:

Forma narzędzia online: Teams. Uczestnicy otrzymają hasła/loginy do platformy Teams
Czas trwania: 16 spotkań (termin do uzgodnienia):

1 x 1 godzina lekcyjne (organizacja - wstęp)

15 x 2 godziny lekcyjne (szkolenie merytoryczne)

Liczebność grupy szkoleniowej: 6 – 10 osób (ta sama grupa uczestników przez cały cykl spotkań)
Zajęcia będą prowadzone przez trenerów Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

Podczas zajęć omówione zostaną zagadnienia związane z kompetencjami medialnymi. Uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć prezentacje, posługiwać się programami tekstowymi i arkuszami kalkulacyjnymi. Poznają zawiłości netykiety, a także sposoby na prezentowanie się w sieci. Nauczą się rozpoznawać nieprawdziwe treści i dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych.

Na zgłoszenia czekamy od 6 do 12 kwietnia 2021 r.

Szczegółowych informacji na temat warsztatów udziela Marzena Kozanecka – Zwierz tel. 46 837 76 03 (poniedziałek, wtorek, środa w godz. 9.00 – 12.00, czwartek, piątek 12.00 – 15.00), mail cebrowski@op.pl z dopiskiem w tytule „Warsztaty - Kompetencje medialne”.

Zapraszamy do udziału w projekcie.

grafika-nabor.jpg

grafika-nabor.jpg grafika-nabor