31.03.2021Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Co roku inny kraj, zrzeszony w IBBY – Międzynarodowej Izbie ds. Książek dla Młodych, odpowiada za przygotowanie plakatu oraz napisanie listu do dzieci całego świata.
Biblioteka Publiczna przygotowała wystawę książek poświęconą w całości naszym najmłodszym czytelnikom . Serdecznie zapraszamy do biblioteki wszystkie dzieci :)😊 znajdziecie w naszych zbiorach wiele pięknych i wartościowych książek.

IMG_3444.jpg IMG_3444
jpg, 3.2 MiB, 4320x3240