15.04.2021Nowa nadzieja

„Warsztaty Mistrza – nowa nadzieja” to projekt, którego zadaniem będzie ochrona niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielkopolskich tradycji dudziarskich poprzez organizację i realizację warsztatów budowy dud.

Zajęcia prowadzone będą w warsztacie budowniczego ludowych instrumentów muzycznych Andrzeja Mendlewskiego przez okres 7 miesięcy. Uczestnicy nauczą się jak budować i grać na regionalnych instrumentach i pomogą w pielęgnowaniu tradycji przodków oraz utrzymaniu aktywności zanikającego zawodu budowniczego.

Projekt zakończy wystawa prac uczestników oraz dokumentacja fotograficzna i filmowa poszczególnych etapów szkolenia.