Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży
Długa 13
18-400 Łomża
53.17985 22.07892
WYDARZENIE
2021-4-23
21.04.2021Światowy Dzień Książki i Praw Autorskim dniem czytelnika
[awatar]
Łomża MBP

Dzień 23 kwietnia obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Tego dnia Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży postanowiła uhonorować swoich naja­ktyw­niej­szyc­h czytelników. Dzięki wdrożonemu na początku roku nowemu systemowi bibliotecznym SowaSQL możemy wygenerować różnego typu statystyki, w tym ranking użytkowników, którzy wypożyczyli największą liczbę książek. W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich chcemy wyróżnić:

Ewelinę Baczewską,

Panią Janinę Picewicz-Znosko,

Panią Grażynę Sznitko.

Osoby te otrzymają pakiet nagród oraz materiały promocyjne, które przekazał Urząd Miasta Łomży. Konkurs ten chcemy kontynuować przez następne miesiące w 2021 roku pod hasłem „Czytelnik Miesiąca”. Zachęcamy mieszkańców Łomży do odwiedzania naszych agend bibliotecznych i wypożyczania książek. Najaktywniejsi otrzymają równie atrakcyjne nagrody.

Wszystkich naszych czytelników wybierających się w piątek 23 kwietnia 2021 r. do placówek MBP, zapraszamy do udziału w quizie literackim dla dzieci i dorosłych Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Na pierwszych trzech czytelników, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi na zadane pytania, czekać będą nagrody. Natomiast wszyscy biorący udział w quizie obdarowani zostaną słodkim upominkiem i zakładką do książki z różanym motywem.
plakat swiatowy dzien 02  maly 1500.jpg


plakat swiatowy dzien 02  maly 1500.jpg plakat swiatowy dzien 02 maly 1500
jpg, 923 KiB, 1500x1000
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Łomża MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo