28.04.2021Polskie symbole narodowe - wystawa planszowa

W związku z przypadającymi w najbliższych dniach Świętem Flagi RP oraz rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza do obejrzenia wystawy planszowej „Polskie symbole narodowe”. Wystawa przygotowana została przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy. Jej autorami są dr Kamila Churska-Wołoszczak oraz Piotr Wiejak.

Symbolami narodowymi Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej są: godło – Orzeł Biały, barwy biało-czerwone oraz hymn – Mazurek Dąbrowskiego. Wystawa prezentuje przemiany symboli w ujęciu historycznym, w oparciu o ciekawy materiał ikonograficzny, przykłady malarstwa.

Ekspozycja prezentowana jest w holu biblioteki w terminie 28 kwietnia – 16 maja 2021 r.

Serdecznie zapraszamy.

symbole2021.jpg