23.06.2021Włodzimierz Kłaczyński odznaczony

Włodzimierz Kłaczyński został uhonorowany Brązowym Medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

gloria artis.jpg

Nagrodę z rąk Małgorzaty Żureckiej, prezesa PZL oddział Rzeszów w imieniu Włodzimierza Kłaczyńskiego odebrała żona pisarza, Joanna Kłaczyńska.

Uroczystość odznaczenia mieleckiego pisarza zorganizowana była przez Polski Związek Literatów oddział Rzeszów, w dniu 9 czerwca 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu.

Gratulacje pisarzowi złożyli przedstawiciele świata kultury i polityki. Finałem spotkania było zaprezentowanie fragmentów najnowszej powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego „Pudełko” przez Małgorzatę Żurecką, Jerzego Stefan Nawrockiego i Dominika Ćwieka.

"Pudełko" Włodzimierza Kłaczyńskiego w interpretacji Jerzego Nawrockiego

gloria artis.jpg gloria artis