Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie
2021-7-3
26.06.2021Bodypainting-book. Happening
Jaworzno MBP

3 lipca w przestrzeniach Biblioteki Głównej rozegra się niezwykłe zdarzenie łączące różne dyscypliny sztuki, którego zwieńczeniem będzie ożywienie dzieła plastycznego. Finał zaplanowano na godz. 17.00. Akcję poprowadzi Marian Folga - artysta plastyk, charakteryzator, bodypainter, fotograf, grafik, reżyser teatru tańca. Podczas wielogodzinnego zdarzenia będziemy starali się pokazać, że formą opowiedzenia historii może być także pozawerbalny komunikat zapisany, zamiast na płótnie czy kartce papieru, na ciele modelki. Technika bodypaintigu ma długą historię – ślady jej praktyk sięgają dziesiątek tysięcy lat wstecz. Specyfika happeningu, ukazująca artystę w chwili tworzenia, świetnie wpisuje się w założenia całego projektu, którego celem jest interakcja z odbiorcą. Trwałym śladem przedsięwzięcia będzie krótki film reportażowy, który zaprezentujemy w mediach społ­eczn­ości­owyc­h.

Projekt Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 3 dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. body_painting_book.jpg

body_painting_book.jpg body_painting_book