30.06.2021Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

ACADEMICA900.png

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec przystąpiła do systemu ACADEMICA- Cyfrowej Wypożyczalni Międ­zybi­blio­tecz­nej zasobów Biblioteki Narodowej!

Cyfrowa wypożyczalnia międ­zybi­blio­tecz­na książek i czasopism naukowych ACADEMICA to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy.

W systemie Academica czytelnicy odnajdą publikacje nowe, jak również starsze - nie chronione prawem autorskim. Z publikacji chronionych prawem autorskim można korzystać tylko na terminalu dedykowanym Academice, znajdującym się w Czytelni Biblioteki w Grodżcu. Pozostałe materiały można przeglądać na dowolnym komputerze z dostępem do internetu.

Rodzaj dostępu:

nieograniczony - publikacje nie chronione prawem autorskim, oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia.

ograniczony - publikacje chronione prawem autorskim dostępne TYLKO na wyznaczonm terminalu w Grodzieckiej Bibliotece. Terminal pozbawiony jest dostępu do internetu, a możliwość kopiowania tekstu do edytora jest ograniczona.

Jak i gdzie skorzystać z wypożyczalni ACADEMICA w BPG Grodziec?

  1. Odwiedź placówkę Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec.
  2. Załóż lub aktywuj swoje konto biblioteczne.
  3. Wypełnij Oświadczenie Użytkownika, które jest załącznikiem do regulaminu i złóż w wypożyczalni BPG Grodziec.
  4. Po zarejestrowaniu otrzymasz hasło do pierwszego logowania w systemie Academica (login - numer karty bibliotecznej).
  5. Przy pierwszym logowaniu do systemu Academica jesteś zobowiązany do zmiany otrzymanego hasła na własne oraz zapoznania się i zaakceptowania Regulaminu Użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica.
  6. Po zalogowaniu do systemu Academica z dowolnego komputera z dostępem do Internetu możesz dokonywać rezerwacji publikacji chronionych prawem autorskim na określony dzień i godzinę. Przeglądanie publikacji zarezerwowanych możliwe jest tylko na wyznaczonym terminalu w Czytelni Biblioteki.
  7. Zachęcamy do zapoznania się z podręcznikiem czytelnika.

Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje naukowe, nie ma możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów.

Uwaga!
Stanowisko z terminalem dostępowym do CWPN Academica może być wykorzystywane przez jednego użytkownika przez jedną godzinę, jeżeli są inni oczekujący na dostęp do komputera. Po upływie tego czasu użytkownik jest zobowiązany zakończyć sesję i udostępnić miejsce osobie oczekującej.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni gdyż zasób publikacji dostępnych w systemie Academica powiększa się każdego dnia.

Regulaminu Użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica oraz Podręcznik użytkownika CWPN Academica dostępne na stronie academica.edu.pl


ACADEMICA900.png ACADEMICA900
png, 44 KiB, 882x345
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Grodziec BPG

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo