13.07.2021Academica Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

Kopia Kopia Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych.jpg

Za pośrednictwem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu można korzystać z zasobów cyfrowych Biblioteki Narodowej.

Dzięki projektowi Academica użytkownik zyskuje bezpłatny dostęp do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.
Zasoby obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, jak również teksty źródłowe, artykuły, monografie, całe numery czasopism, najnowsze wydania podręczników akademickich, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowych.

Tematyka zgromadzonych w bazie wydawnictw jest bardzo bogata i różnorodna. Użytkownicy mogą skorzystać z publikacji poświęconych historii, zarządzaniu, psychologii, naukom technicznym, ekonomii, prawu, medycynie, literaturze i wielu innym dziedzinom. Ponadto Academica rejestruje publikacje w różnych językach.

Tak ogromna baza wiedzy stanie się z pewnością ważnym narzędziem w nauce, pracy badawczej oraz dydaktycznej.
System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów i tworzenie notatek do obiektów.