Rodzaj wydarzenia

edukacyjne

Stadion klubu sportowego KS Bibiczanka Bibice, ul. Lipowa 28, 32-087 Bibice
2021-8-7
04.08.2021EKO jest w modzie – sierpień 2021: „Dotyk natury”
Zielonki BP

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach we współpracy z Sołectwem Węgrzce zaprasza na sierpniowe eko-zajęcia dla osób dorosłych i starszej młodzieży w duchu filozofii Zero/Less Waste organizowane pod hasłem „Eko jest w modzie”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 7 sierpnia i będzie miało charakter letniego spaceru ziołowego z rozpoznawaniem roślin łąkowych, który poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka. Na wszystkich zain­tere­sowa­nych­ czekamy na stadionie klubu sportowego KS Bibiczanka Bibice o godz. 10:00.

W trakcie spaceru po łąkach, polach i przydrożach gminy Zielonki omówione zostaną zasady zbioru dzikich kwiatów, traw i ziół oraz ich przetwarzania. Spacerowi będą towarzyszyć plenerowe warsztaty praktycznego wykorzystania zebranych roślin w gospodarstwie domowym. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie przygotują wybrane ziołowe preparaty kosmetyczne: wody kwiatowe, peelingi, balsamy do ciała czy sole do kąpieli.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece.

plakat_eko-spotkanie sierpień 2021.png