Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
Minorytów 4
2021-8-7
05.08.2021Wystawa – Komiksy są super!
Opole MBP

komiksy-sa-super.png
Komiksy, zawsze popularne, od kilku lat przeżywają prawdziwy renesans.
To już nie tylko propozycja dla wielbicieli fantasy. Wielu twórców podejmuje tematy współczesne, ważne także w świecie dzieci i młodzieży.

Relacje rówieśnicze i międ­zypo­kole­niow­e, a także emocje w wielu odcieniach to tylko niektóre z tematów podejmowanych w przedstawionych pracach, których mistrzowskie fabuły znakomicie korespondują z oryginalną i niezwykle różnorodną formą.

Oczarowani pracami polskich twórców, wyróżnionych w prestiżowym konkursie na komiks dla dzieci im. Janusza Christy dzielimy się z Wami zachwytem i zapraszamy do chwili refleksji.

Janusz Christa (1934–2008) to jeden z najw­ybit­niej­szyc­h artystów w historii polskiego komiksu, twórca takich popularnych serii, jak Kajko i Kokosz, Kajtek i Koko, Gucek i Roch.
W 2013 roku wydawnictwo Egmont ogłosiło „Konkurs imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Autorzy sześciu wyróżnionych prac otrzymali
propozycje stworzenia pełn­owym­iaro­wych­ albumów.

Organizatorzy: Fundacja Czas Dzieci i EGMONT Polska

komiksy-sa-super.png komiksy-sa-super