Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
2021-8-13
05.08.2021Wystawa fotografii Marii Lauks
Piotrków Trybunalski MBP

Zapraszamy na wystawę fotografii Marii Lauks.
13 sierpnia o godz. 13:00 w Mediatece 800-lecia, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3.

Maria Lauks
Związana z łódzkim, krakowskim, warszawskim i wrocławskim środowiskiem artystycznym. Zrzeszona w Grupie Artystycznej Aquarelle, Grupie Artystycznej JASIEŃ. Należy do Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim, Piotrkowie Trybunalskim, Radziejowicach, Warszawie, Zakopanem, na Wegrzech (Szantes) i w Japonii (KOBE).
Piotrkowianka z wyboru. Mieszka tu od 38 lat. Absolwentka SGGW w Warszawie, WSPS w Warszawie, ASP w Łodzi oraz kursu witrażu i ceramiki III stopnia.
Projektantka książek, współautorka albumu "Piotrków Trybunalski Miasto Królewskie, malarka, podróżniczka. Lubi tworzyć ładne rzeczy, zajmuje się ceramiką, witrażem i fotografią.

Serdecznie zapraszamy!

plakat.png plakat