Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
16.05.2014Wernisaż wystawy Jacka Baranowskiego
Opole MBP

baner.jpg

Wystawa Kresy prezentuje południowo-wschodnie Kresy I Rzeczpospolitej. Na wystawie znajdą się zdjęcia z takich miejsc jak Kamieniec Podolski, Lwów, Cmentarz Łyczakowski, Podhorce, Olesko, Chocim. Fotografie są utrwaleniem emocji, jakie stały się udziałem ich autora podczas wyprawy Telewizji Republika na Kresy Rzeczpospolitej jesienią 2013 roku i kolejnego samodzielnego wyjazdu zainspirowanego tą wyprawą.

Jacek Baranowski - urodzony w 1971r. w Opolu. Absolwent Historii Uniwersytetu Opolskiego. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Fotoreporter „Gazety Wyborczej” w Opolu w latach 90-tych. Publikował między innymi w „Gazecie Wyborczej”, „Nowej Trybunie Opolskiej”, „Przekroju”, „Poznaniaku”. Wykładał fotografię w Państwowym Studium Kulturalno-Oświatowym w Opolu. Fotograf reklamowy. Jego prace z zakresu fotografii reklamowej publikowane były między innymi w „Magazynie Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Architekturze”, „Czterech Kątach”, „Muratorze” oraz kalendarzach branżowych. Od 2005 roku pracuje jako fotograf reklamowy w Londynie. Pracuje dla agencji reklamowej obsługując największe sieciowe agencje nieruchomości w Wielkiej Brytanii (Savills, Hamptons, Knight Frank, Cluttons). Współpracował z projektantem Pierrem Gorroudim, publikując zdjęcia poświęcone prezentacjom na London Fashion Week.

baner.jpg baner